Нещодавно світ побачив нове кулінарне-тревел шоу, головна героїня якого дружина принца Гаррі — Меган Маркл.
SMM та алгоритми платформ
У 2025 році алгоритми соціальних мереж зазнали значних змін, що вплинуло на способи взаємодії брендів з аудиторією.
Facebook, Instagram та TikTok стали більш комерційно орієнтованими, що призвело до зниження органічного охоплення. Без використання платної реклами досягти широкої аудиторії стало складніше. У відповідь на це бренди все частіше звертаються до мікроінфлюенсерів, які мають вищий рівень залученості та довіри аудиторії.
Короткі відео, розбиті на кілька епізодів, стають популярними у форматах Reels, Shorts або TikTok. Вони утримують увагу глядачів, створюють ефект "очікування наступної серії" та підвищують залученість аудиторії.
Що важливо для контенту сьогодні? Які формати працюють і як це адаптувати до свого бренду? Відповіді на ці питання сьогодні озвучать маркетологи та SMM менеджери команди Spalix Agency
Тренди та майбутнє контент-маркетингу
Ми поспілкувались з командою маркетингової агенції Spalix Agency аби зрозуміти, що таке контент - маркетинг у 2025 році, яка його сила, що залишається актуальним і куди варто вкладати бюджет.
На скільки відсотків ви оцінюєте важливість якісного контенту у 2025? Чи допомагає він при органічному залученні аудиторії?
Варя (Head of SMM): 100%. Ну окей, 99%, бо завжди знайдеться один випадок, коли щось може спрацювати без контенту, але це виняток. Світ став настільки інформаційно перенасиченим, що без якісного контенту тебе просто не помітять. Раніше багато ніш могли собі дозволити ігнорувати соцмережі - будівництво, технічні сфери, аптеки (перше що приходить в голову але їх ще дуже багато). Але зараз конкуренція настільки зросла, що контент – це не просто про «бути в онлайні», а про виживання.
Вікторія (SMM): На 80%. Авжеж, якісний контент – це основа органічного залучення. Якщо розуміти нішу, аудиторію та, в першу чергу, клієнта, органіка може працювати чудово. Гарний приклад – наш проєкт “Teplyy Design”, де правильний підхід до контенту дає стабільні результати без вкладень у рекламу.

Марія (SMM): У 2025 році якісний контент-це буквально game-changer. Раніше вистачало гарної картинки, а зараз потрібно або виділятись, або бути мега-експертним. У світі, де інформаційний потік величезний, лише якісний контент здатний виділити вас серед конкурентів і викликати довіру у аудиторії. Тож якщо ви інвестуєте у створення глибокого, експертного та емоційно залучаючого контенту – органічне залучення підвищиться-я це гарантую.
Чи помітили ви, що бізнеси стали більше інвестувати в контент? Якщо так, то в які саме формати?
Вікторія (маркетолог): Однозначно і це дуже радує. Я реально видихаю з полегшенням, коли не доводиться розповідати довго клієнтам про важливість систематичних зйомок, інвестування в хорошу техніку тощо, адже це дає круті результати. Статичною картинкою і текстом вже нікого не здивуєш, і це почали розуміти все більше бізнесів. Щодо форматів - вони різні. Все залежить від потреб бізнесу, тому дехто інвестує в ютуб відео, хтось концентрується на короткому форматі. Але всі вони націлені на розвиток, підвищення уваги до бренду та залучення аудиторії.
Марія (SMM): Безумовно. Я спостерігаю справжню революцію в контент-маркетингу на даний момент: відомі бренди інвестують мільйони доларів у свій контент, це всім відомі UGC і тд. І тут дуже крутий кейс — Rhode від Хейлі Бібер. Бренд з самого старту зробив ставку на сильний контент-маркетинг і не прогадав.
Варя (Head of SMM): Так, і це логічно. Найбільше росте відеоконтент - бізнеси нарешті усвідомили, що просто фоточки з інтернету чи нудні карусельки вже не працюють. Також бачу сильний акцент на EGC – компанії залучають своїх співробітників у контент, бо люди більше довіряють людям, ніж брендам.
Вікторія (SMM): Так, зараз власники бізнесів більше усвідомлюють важливість контенту, хоча не всі. Популярні формати: Колаборації з “народними” блогерами у TikTok. Це працює завдяки довірі аудиторії до таких блогерів. Наприклад, оптова база квітів у TikTok з блогером-коміком Анастасією . Або ж створення власних “акторів” для контенту, як от Instagram “Укрпошти”. Ці обличчя бренду стають впізнаваними, а їхні ролики – більш персоналізованими.
Які формати контенту зараз найкраще працюють для залучення та утримання аудиторії? (короткі рілс, довгі рілс | тік ток, ютуб відео, відео подкасти, аудіо подкасти тощо)
Євген (SMM): Зараз у тренді довгі відео-історії, розбиті на короткі відео. Люди втомилися від постійних спроб прямо або завуальовано їм щось продати, тому орієнтуються більше на такі от живі історії, які можна послухати в соцмережах. Але без рілзів і тіктоків нікуди, це зараз обов'язково.
Вікторія (маркетолог): Я особисто прихильниця подкастів: як відео так аудіо. Тобто більше люблю "споживати" довгий формат відео, де можна взяти щось корисне для себе. З впевненістю можу сказати, що для бізнесу важливі обидва формати. Просто якщо до коротких всі вже звикли, то наприклад довгий ютуб формат для когось може стати викликом. Але він може принеси ще кращі результати. Я б радила проаналізувати вашу нішу і зрозуміти, в який формат відео вам більше потрібно інвестувати (адже можливо саме ютуб принесе для вас більше корисні як тік ток, і навпаки)
Варя (Head of SMM): Форматів багато, але магічної пігулки немає. Так, короткі відео домінують, але я бачила кейси, коли ніби «нудне» лонгрід-відео просто розриває інфопростір. Тому головне - не гнатися за трендами, а знайти свій формат і виділятися.
Марія (SMM): Можна комбінувати формати, щоб охопити різні сегменти аудиторії, які споживають контент у різний час і в різних умовах. Короткі відео формати, такі як рілзи та TikTok, зараз на піку. Вони швидко захоплюють увагу та легко поширюються. Подкасти вважаю теж дуже важливі, бо люди люблять споживати контент на ходу або під час певних завдань.

Вікторія (SMM): Все залежить від бізнесу та його аудиторії. Але якщо говорити про загальні тенденції, то:
- Короткі Reels і TikTok-відео – найефективніші. Соцмережі перенасичені контентом, увагу людини складно утримати. Більшість користувачів заходять “позалипати”, і короткий, динамічний формат ідеально відповідає цій поведінці.
- Довші відео (YouTube, відеоподкасти) – працюють на довготривале залучення, коли аудиторія вже зацікавлена.
- Аудіоподкасти – менш масовий формат, але ідеальний для певних ніш.
Чи варто компаніям вкладатись у текстовий контент (блоги, статті), чи його витісняють відео та аудіо формати?
Марія (SMM): Хоч відео і аудіо формати зараз у фавор багатьох, текстовий контент все ще має свою нішу.Люди не читають довгі нудні статті, але хороший структурований текст із чіткими висновками – ще як. Так що тексти не зникають, а трансформуються: менше води, більше користі і простої подачі.
Варя (Head of SMM): Для SEO - так, текстові формати нікуди не подінуться. Але якщо бізнес хоче рости в соцмережах, без відео ніяк. Люди не читають довгі тексти так, як читають їх пошукові алгоритми. Особливо це звісно залежить сильно від ніші та ЦА.
Вікторія (SMM): Залежить від продукту. Але відео та аудіоформати зараз популярніші, оскільки:
- Люди споживають контент “на ходу”. Вони швидше подивляться відео чи послухають подкаст, ніж прочитають довгий текст.
- Відео легше емоційно залучає глядача. Воно швидше викликає реакцію, коментарі, обговорення.
- Алгоритми соцмереж віддають перевагу відео – вони краще поширюються і мають вищий рівень залучення.
Проте текстовий контент все ще дуже потрібен, зокрема для SEO, детальних гайдів, e-mail-маркетингу.
UGC – тренд чи антитренд? Чи досі актуальний цей формат?
Вікторія (маркетолог): Для мене UGC це той формат, який більшість людей не до кінця розуміє. Адже якщо порівняти це з американськими UGC - це щось обсолютно інше. У нас багато хто вважає, що "вилизана" картинка з переодяганням, ідеальним світлом тощо - це UGC. Насправді, це користувацький контент. Тому можу сказати, що UGC - це не те щоб тренд, це вічний та необхідний формат для бізнесів, через який транслюються справжні відгуки та відмітки людей. Це UGC. Це актуально, живо і результативно.
Євген (SMM): Зараз активно набирає обертів EGC, коли виступають уже не споживачі, а працівники компанії. Однак UGC залишиться, бо на відміну від EGC, який формує довіру до бренду і працює на потенційних працівників компанії, UGC все ж заходить трошки з іншого боку і будує сильний зв'язок саме навколо продуктів, послуг, лінкує бізнес з клієнтами.

Варя (Head of SMM): На мою думку UGC - не мертвий, але вже не на хайпі. В якийсь момент Україні всі кинулися його знімати, не розуміючи до кінця суті, і ринок перенаситився і зараз трохи спадає той хайп і попит. Можливл зараз важливіший EGC – контент від співробітників, бо він викликає більше довіри. Але для деяких ніш UGC все ще добре працює, і я ніколи не відкидаю його на задній план, бо це дуже хороший формат.
Вікторія (SMM): UGC залишається потужним інструментом і ще довго буде в тренді.
- Довіра. Люди більше довіряють контенту від інших користувачів, ніж рекламним роликам брендів.
- Еволюція UGC. Це вже не просто аматорський контент – багато людей створюють дійсно якісні матеріали.
- Блогери як тригер купівлі. Якщо людина бачить, що хтось знайомий (або авторитетний для неї) використовує продукт, вона більше схильна його придбати.
Які головні помилки ви спостерігаєте у контенті у 2025 році?
Варя (Head of SMM): Сліпа гонитва за трендами - якщо хтось уже використав формат, ви з ним не «злетите». Фокус на ідеальну якість замість цінності контенту - можна знімати на iPhone і отримувати круті результати, якщо зміст сильний. Боязнь експериментувати - алгоритми постійно змінюються, те, що працювало вчора, може не працювати сьогодні. Треба не боятись вийти за свої рамки щоб знайти свій формат.

Вікторія (SMM): На мою думку це — перенасиченість.
- Забагато тексту, забагато інформації, забагато сторіс.
- Люди не хочуть споживати надмірний контент – краще менше, але якісніше.
Також помітила, що часто немає чіткої концепції, контент хаотичний, без стратегії. Важливою помилкою є ігнорування аналітики. Якщо не аналізувати дані, контент стає “сліпим”. Надмірний продаж. Якщо постійно знімати те, що тільки “продаєш”, а не даєш цінність – аудиторія втрачає інтерес.
Євген (SMM): Багато халтури і постів ні про що, продовження зловживання естетичним контентом (просто красиві фото на білому фоні, які вже не приносять такої користі).
Марія (SMM): Одна з топових помилок — ігнорування аналітики та інсайтів від аудиторії. Спроби бути “всім для всіх” замість фокусу на своїй ніші можуть розмити бренд. Ну і, звісно, низька якість контенту або його невідповідність платформі, вплине на бренд, і не в дуже хорошому ключі.
Кейси, коли бренди здивували всіх своїм контентом і отримали хороше охоплення?
Вікторія (SMM): Перше, що спадає на думку – Кеті Сохо.Вони багато інвестували у контент, зробили його якісним і системним. Спочатку багато хто сприймав це скептично, але тепер зрозуміло: це реально працює. Їхній приклад показує, що довготривала стратегія і чітке розуміння своєї аудиторії дають потужні результати.
Марія (SMM): З українських брендів хочу відзначити “CHER17”. Вони за короткий час стали супервпізнаваними завдяки своїй стратегії – крута картинка, стильна подача, креативний контент і цікаве залучення інфлуенсер маркетингу. Чого тільки коштують їхні міні серіали, які вивели контент на новий рівень
Вікторія (маркетолог): Мені на думку спадають Gurtkvit, Арахісова паста ТОМ, бренд шоколаду Yandmi і звісно Cher17. В останньому прикладі мені реально імпонує як бренд підійшов до переосмислення роботи з блогерами і як органічно вписав ці колаборації в контент. Воно спрацювало і дало свій результат. Решта брендів роблять систематично, добре, цікаво і якісно. Це довготривала контент-стратегія, яка приносить чудові охоплення і яку точно важко не помітити. Загалом мені подобається ріст якісного контенту, я бачу наскільки українські бренди роблять добре, залучально, думають не про те як продати, а щоб побудувати комʼюніті і це сьогодні надважливо.
Варя (Head of SMM): Для мене це однозначно CHER17, Міністерство Десертів, Оптова База Квітів, Файні Льоди - всі вони виділилися завдяки креативному, цікавому, якісному контенту. Загалом я вважаю у нас зараз дуже достойний ринок і є багато брендів, які інвестуючи в контент створюють вау ефекти, таке запамʼятовується і приносить свої плоди.

Як створювати контент, який дійсно продає, а не просто набирає охоплення?
Варя (Head of SMM): Контент продає, коли:
- Говорить про біль аудиторії
- Показує реальні кейси / досвід
- Викликає емоцію, емоції (не обовʼязково позитивні) - сміх, подив, співпереживання
- Має сильний заклик до дії - не просто «купіть», а логічне завершення історії
- Відображає цінності бренду і створює сильно асоціації і емоційні звʼязки
Просто відео з класною картинкою - це охоплення. Відео, яке розв'язує проблему клієнта, викликає довіру та змушує діяти - це продажі.
Вікторія (маркетолог): Я скажу коротко, проте по суті: поганий той контент, який не викликає реакції. Неважливо якої реакції, але головне фідбек аудиторії. Тож коли наступного разу ви будете прописувати сценарії чи ідеї для зйомок, задавайте собі одне важливе питання - що я хочу донести і як саме мені отримати фідбек від людей.

Вікторія (SMM): Головне – аналіз та чітка стратегія. Перед створенням контенту я завжди запитую себе:
- Чи цікаво було б мені це дивитися?
- Чи викликає це емоцію, бажання взаємодіяти?
- Чи мотивує це купити або хоча б дізнатися більше?
Якщо контент тільки набирає перегляди, але не продає – значить, він або не зачіпає правильну аудиторію, або не дає чіткої відповіді на питання “Чому мені це потрібно?”.
Марія (SMM): Тут важливо поєднувати креативність з аналітикою. Розуміння болей та потреб своєї ЦА допомогає створювати контент, який резонує та мотивує до якоїсь дії. Чіткий call to action та ціннісна пропозиція — мастхев для конверсійного контенту.
Тож, беручи до уваги все вищенаписане, хочемо підсумувати:
- Довгі відео-історії, розбиті на короткі ролики, заходять, бо люди втомилися від постійних продажів. Але без Reels і TikTok ніяк – це маст-хев. Відео та аудіо формати перемагають, бо контент споживають «на ходу». Короткі відео захоплюють увагу, а довгі (YouTube, подкасти) – працюють на лояльність.
- UGC ще актуальний, але вже не на хайпі. Зараз росте EGC – контент від працівників бренду, який викликає більше довіри. Але UGC все ще важливий у багатьох нішах.
- Гонитва за трендами без адаптації під свою аудиторію, хаотичний контент без стратегії, відсутність аналізу, перенасиченість (забагато всього) і надмірний фокус на продажі без цінності — це основні помилки, яких варто уникнути
Формат контенту важливий, але ще важливіше – його цінність.
Компанії мають знайти свій унікальний стиль, орієнтуватися на аналітику і створювати контент, що вирішує проблеми аудиторії.