Тримаємо руку на пульсі і на черзі порція новин та оновлень від Інстаграм
Виділила декілька особливостей, з якими я зіткнулася за 2 роки роботи у цій сфері:
Законодавство і правила: медична сфера піддається суворому регулюванню.
Перш, ніж планувати будь-яку рекламу медичного центру, дізнайтеся, що про це говорить законодавство та правила інтернет-платформ.
Законодавство про рекламу
Уважно прочитайте Закон України «Про рекламу», а особливо статтю 21.
Так ви дізнаєтеся те, чого не знала я, коли починала працювати з клінікою.
Наприклад, у медичній рекламі заборонено використовувати зображення лікарів чи інших професійних медичних працівників, а текст-попередження «Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров’я» має займати не менше 15 % площі (тривалості) реклами. А ще потрібно вказувати номер медичної ліцензії на зовнішній рекламі. Ці знання, як мінімум, збережуть ваш час при роботі з дизайнером та підрядниками.
Також не можна писати, що лікувальний ефект від застосування лікарського засобу є гарантованим. І не подумайте навіть показувати «до» – «після», наприклад, у рекламі послуг косметолога, бо це = заклик до зміни людського тіла, що заборонено.
Реклама медичних послуг чи товарів на інтернет-платформах теж має відповідати всім вимогам законодавства країни.
Але, крім цього, кожна з площадок може мати додаткові, внутрішні правила, з якими варто ознайомитися.
У вас мають бути профільні знання.
Важко ефективно рекламувати медичну послугу, не знаючи, які проблеми і “болі” пацієнтів вона вирішує. Медичні діагнози, процедури, обладнання, методи лікування – все це треба вивчити або знати, де знайти.
Це допоможе вам у написанні текстів для соціальних мереж, сайту та інших інтернет-площадок; для комунікації з пацієнтами в усіх рекламних кампаніях та окремо для комунікації з лікарями – щоб могти подати складну медичну інформацію простими словами.
Етика та конфіденційність.
У медицині більше, ніж в інших галузях, важливими є збереження конфіденційності даних та етичних принципів у комунікації. Пацієнт, який випадково потрапить у кадр, коли ви будете робити фото для stories – шлях до скандалу і поганої репутації. Поширення інформації про публічних осіб (в стилі «ой, а ви знаєте, що така-то вагітна, а такий-то приходив до нас в клініку з гемороєм до проктолога) = табу.
Відповідальність за здоров’я.
Коли ви пишете рекламний текст про джинси, максимум, що може піти не так – вони не підійдуть покупцю за розміром, кольором чи якістю.
Коли ви рекламуєте заміну колінного суглоба чи нейрохірургічну операцію – ризики значно вищі. Тому перш, ніж публікувати будь-яку інформацію, в усіх без виключення випадках, рекомендую давати її на вичитку лікарям. І тільки після їхнього погодження поширювати на будь-яких ресурсах.
Специфіка клієнтів-пацієнтів.
Люди, які звертаються по медичну допомогу, часто можуть перебувати у вразливому стані і мають високі очікування до якості послуг. Тому відсоток отримання негативного відгуку чи невідповідної реакції – значно вищий, ніж в інших сферах. Достатньо погуглити декілька будь-яких медичних закладів, і ви зрозумієте, що їхній рейтинг досить часто = три зірочки максимум.
Маркетолог має бути готовий до таких ситуаціях, і разом з клінікою ретельно опрацьовувати кожен зворотній зв’язок.
Можливо, зараз вам здалося, що бути смм-ником чи маркетологом медичного проекту – складно і краще за це не братися. Зі свого досвіду скажу, що це дійсно може бути викликом. Але коли в процесі ви зрозумієте, що своєю роботою допомагаєте людям турбуватися про здоров’я і покращувати його – то це може стати для вас навпаки дуже надихаючим досвідом.