Продовжуємо знайомити вас із талановитими маркетологами України і сьогодні ми дізнаємось у Лєри секрети стратегії та підходи в роботі. До слова, Лєра - маркетинг-директорка Petslike.ua і вже 8 років допомагає бізнесам рости
На цьому фоні неабиякої популярності набув UGC–контент, створений клієнтами компанії. Бренди в США готові платити креаторам від $100 за ролик, який стане вірусним. В українському просторі вже є підкасти, як працює такий тип контенту, та яка з нього користь.
Поговоримо про формат контенту, який нерозривно пов’язаний з UGC, але на українському ринку ще не настільки популярний, щоб його використовувала більшість.
На даний момент, такі українські гіганти, як Монобанк, Нова Пошта, Приватбанк, Розетка, для власного розвитку разом з UGC, використовують Employee Generated Content (EGC). Це забезпечує їм довіру клієнтів, повторні звернення та зростання впливу на ринку. Що таке Employee Generated Content, його переваги, недоліки та можливості використання обговоримо далі.
Що таке EGC?
EGC (Employee Generated Content) - контент, який створюють та розповсюджують працівники компанії в мережі. Це можуть бути тексти в блогах, дописи в соціальних мережах, коментарі, фотографії, звіти, кейси та інша інформація. EGC повинен відображати місію, цінності компанії, розповідати про продукти, внутрішню кухню виробництва чи роботи над проектами.
Важливо! Інформація від працівників компанії має більший вплив на репутацію бренду, чим відгуки його клієнтів. 92% користувачів довіряють контенту від знайомих більше, чим маркетинговим дописам та рекламі. Це треба пам’ятати при роботі з EGC, інформація повинна бути в неформальному стилі, але мати чітку ціль. Для цього треба дати працівникам право голосу, можливість висловлювати свою думку, навчити їх працювати з таким форматом подачі інформації.
Свою роботу люблять не всі працівники, а негативна інформація може вплинути на репутацію компанії. Це оправдані страхи брендів перед використанням EGC. Але слід пам’ятати, що інформацією про бренд його колектив ділиться вже давно, просто не всі компанії про це знають, та не вміють використати на свою користь опубліковану інформацію. І цьому треба вчитися, бо за користувацьким контентом майбутнє.
Користь EGC для бізнесу
Включення цього виду контенту в план розвитку компанії має переваги:
- Умовно безкоштовний білий трафік. Фахівці компанії, які активні в соціальних мережах мають своє коло спілкування, яке їм довіряє. Їх дописи запускають процес сарафанного радіо, яке приводить до компанії нових клієнтів.
- Свобода слова. Можливість персоналу обмінюватися думками, кейсами, влаштовувати дискусії в публічному просторі, дозволить зробити акцент на відкритості компанії до нового, її чесності та прогресивності. Додатково з отриманої інформації можна брати ідеї для текстів в блог, дізнатися страхи колективу, їх сумніви та вчасно їх розвіяти. Це зблизить колектив та лідерів компанії, допоможе побудувати здорову комунікацію.
- Лояльність працівників. Дозволити фахівцям мати власну точку зору – показати їх цінність, важливість для бізнесу, підвищити мотивацію. Коли спеціаліст бачить, що до його думки прислухаються, він працює з більшою віддачею.
- Оптимізація бюджету. EGC в перспективі зменшить витрати на комерційну рекламу. Співробітники бренду будуть його рекламувати краще за платну рекламу. Правильна робота з контентом персоналу дозволить залучити до обговорення компанії все більше людей. Важливо, що ці дискусії будуть життєвими, таким історіям вірять.
- Залучення кращих фахівців на ринку. Спеціалісти читають блоги колег та конкурентів, ходять на заходи, приймають участь у конференціях, слідкують за трендами. Якщо ваша компанія дозволяє працівникам вільно обговорювати свою роботу, це покаже іншим, що в колективі здорова атмосфера, цікаві проекти, налагоджена система роботи. В свою чергу це залучить кращих спеціалістів на ринку до роботи з вами.
- Покращення комунікації між підрозділами: чим більше людей бачать, що пишуть колеги, тим більше самі приймають участь в обговоренні бренду та корпоративних ініціативах.
- Кар’єра фахівців. Робота з EGC для компанії розвиває власний бренд його персоналу. Вона збирає навколо людини однодумців, мотивує підвищувати кваліфікацію, освоювати нові інструменти. Цінність працівника зростає, що позитивно впливає на роботу бренду та життя його команди.
Для українського простору Employee Generated Content – нове поняття, з яким ще не налагоджена система роботи. Крім того, щоб був результат, треба послабити контроль над працівниками та переглянути комунікацію всередині компанії. Не всі готові до змін в системі своєї роботи.
Українські бренди, які вже працюють з EGC
В українському просторі EGC активно використовують:
Монобанк
Інформацією, думками, проектами і технологіями ділиться Дмитро Дубілет в Telegram, Михайло Рогальський, Олег Гороховський. В мережі можна знайти їх інтерв’ю, тексти та дописи.
Atelier Handmade.
Анастасія Єршова ділиться інформацією про українські бренди, технології розвитку, в відомих медіа та соціальних мережах. Найпопулярніше інтерв’ю розповідає про роботу бренду в воєнні часи, трансформацію та шлях української компанії на міжнародний ринок.
Платформа українських брендів «Всі Свої».
Міла Потапова розповідає в мережі про роботу проекту, його перспективи, культуру бренд-маркетингу.
В мережі можна знайти історії компаній, підприємців, фахівців, які працюють в вашій ніші. Їх вивчення допоможе зрозуміти про що розповідати в рамках власного EGC та побудувати стратегію.
Рекомендації роботи з Employee Generated Content
Контент створений співробітниками відіграє значну роль в розвитку компанії, але вам треба навчитися ним управляти. Головні рекомендації:
- Кожен бізнес має свою стратегію роботи. Не слід копіювати конкурентів в роботі з EGC. Виділіть головні потреби, цінності, місію свого бренду, на які ви будете опиратися в розвитку.
- Знайдіть активних людей серед співробітників, які зацікавлені в роботі. Вони активні в соціальних мережах, розвивають свій бренд. Вони стануть першими амбасадорами, за якими будуть слідувати інші.
- Майте чіткі цілі та прозору комунікацію. Працівники зможуть краще позиціонувати компанію в публічному просторі, якщо будуть розуміти, що саме від них вимагається. Вони повинні розуміти, що все роблять правильно.
- Навчайте тих, хто зацікавлений в роботі з EGC. З часом може бути багато бажаючих працювати з таким контентом, але не всі вміють це робити. Організуйте тематичні тренінги, конференції раз на 3 місяці.
- Не змушуйте до співпраці. Працюйте тільки з тими, хто хоче та готовий виконувати роботу. Не можна, щоб працівники сприймали EGC, як безоплатний додаток до рутинної роботи. Подумайте про систему мотивації, можливо фінансову.
- Налаштуйтесь на довгострокову роботу. Швидкого результату чекати не слід, на створення ефективної системи знадобиться до 6 місяців.
Концепція Employee Generated Content тільки на перший погляд здається модним трендом. Насправді, цей інструмент значно покращить внутрішню комунікацію в компанії та зовнішнє сприйняття бренду клієнтами.
Провідний бізнес України та світу вже використовує EGC в своєму просуванні. Всі, хто хоче мати тісний зв'язок зі своїми клієнтами та зростання прибутку, повинні взяти з них приклад.