Сьогодні успіх бренду часто залежить від його здатності стабільно надавати якісний та цікавий контент. Але як зробити так, щоб ваша контент-стратегія залишалася цілеспрямованою, відповідала вашим цілям і резонувала з цільовою аудиторією?
Тут на допомогу приходить матриця контенту. І якщо ви ще не чули про це визначення — тоді стаття буде для вас особливо актуальна.
Що таке матриця контенту?
Матриця контенту — це структура, яка допомагає організувати ваші контент-ідеї за різними типами контенту та каналами дистрибуції. Простіше кажучи, це сітка, яка допомагає діджитал фахівцям розробити план:
- з форматами контенту (наприклад, блоги, відео, пости в соціальних мережах, інфографіку).
- за потребами аудиторії (наприклад, обізнаність, роздуми, етапи прийняття рішень).
- за цілями (наприклад, впізнаваність бренду, генерація лідів, утримання клієнтів).
Як результат — ви отримаєте чіткий і структурований план, який гарантує, що ваш контент буде різноманітним і стратегічно узгодженим з цілями вашого бренду, а також з потребами вашої цільової аудиторії.
Цей план також дозволяє оцінити вашу стратегію контент-маркетингу, виявити слабкі місця та спланувати майбутній контент, адже він оцінює ваш контент за двома параметрами. Перший — визначає, де знаходиться ваш контент у воронці конверсії, а другий — показує, які типи контенту ви використовуєте, щоб охопити свою аудиторію.
Для чого це потрібно? Інколи маркетологи стикаються з тим, що починають роботу з нішею, яка є дуже заповнена. Після аналізу конкурентів стає зрозуміло, що виділятись і ставати поміченими стає все важче, тому на етапі створення контент плану ідеї дещо плутаються і важко визначити що саме публікувати бренду і в яку сторону з контентом рухатись
Тож матриця контенту стає дуже помічна
Структура матриці контенту
Базова матриця контенту зазвичай включає в себе наступні елементи:
- типи контенту — формати, які ви будете використовувати для публікації вашого допису, блогу тощо. Наприклад, інструкції, відгуки, демонстрації продуктів або розважальний контент (скетчі).
- сегменти аудиторії — різні групи людей, які взаємодіють з вашим брендом, наприклад, потенційні клієнти, лояльні покупці або колеги по галузі.
- етапи маркетингової воронки — контент, адаптований до того, на якому етапі шляху перебуває ваша аудиторія. Наприклад:
-якщо це обізнаність — тоді пости в блогах, оновлення в соціальних мережах.
-якщо це роздуми — тоді тематичні дослідження, вебінари, тощо.
-якщо це прийняття рішення — тоді порівняння продуктів, відгуки, спеціальні офери.
- канали розповсюдження тобто платформи, на яких буде поширюватися ваш контент (Інстаграм, Лінкедін, блог на сайті, мейл розсилка тощо)
Як виглядає матриця контенту (базовий, простий приклад)
Коли бренду потрібна матриця контенту?
При масштабуванні створення контенту
Бренди, які розширюють створення контенту на різних платформах і форматах, часто намагаються підтримувати послідовність. Матриця контенту допомагає забезпечити відповідність кожного елемента контенту вашій стратегії та уникнути дублювання.
Орієнтація на різні сегменти аудиторії
Якщо бренд орієнтується на кілька сегментів аудиторії з різними больовими точками та потребами, контент-матриця гарантує, що кожна група отримає персоналізоване повідомлення, що зазвичай буває зробити важко
Запуск нової кампанії
Для таких кампаній, як запуск нового продукту або сезонні акції, контент-матриця може визначити, який тип контенту найкраще охопить вашу аудиторію та матиме максимальний вплив.
Підвищення рентабельності інвестицій в контент
За допомогою матриці — ви можете відстежувати рентабельність інвестицій у контент-маркетинг, дозволяючи виявити саме ті типи контенту, які приносять найкращі результати для вашого бізнесу.
Замість того, щоб створювати контент наосліп, сподіваючись залучити трафік або потенційних клієнтів, ви можете використовувати контент-матрицю, щоб визначити найбільш прибуткові типи і тональності контенту і спрямувати всі свої ресурси на них.
Узгодження команд і зацікавлених сторін
Для брендів з великими маркетинговими командами або партнерами-агенціями матриця контенту слугує головним джерелом істини. Вона гарантує, що всі дотримуються єдиної думки щодо повідомлень, цілей і планів виконання.
Як створити матрицю контенту?
Визначте свої цілі контент-маркетингу
Першим кроком до створення контент-матриці є врахування ваших цілей контент-маркетингу. Чого саме ви хочете досягти за допомогою свого контенту? Впізнаваність бренду та генерацію трафіку? Підписників і потенційних клієнтів? Зворотні посилання з авторитетних сайтів? Згадки про бренд? Або клієнтів і дзвінки з продажу?
Визначення ваших основних цілей має вирішальне значення для вибору типів контенту та платформ для вашої стратегії.
Подумайте про вашу цільову аудиторію
Розробіть детальні портрети аудиторії та визначте їхні проблеми, вподобання та поведінкові моделі. Які інтереси, страхи, прагнення, потреби чи проблеми є у вашої аудиторії? Як ваш контент може вирішити їх і наблизити до вашого бренду? І найголовніше - як ваша аудиторія приймає рішення? Що спонукає їх до дії?
Відповіді на ці запитання допоможуть вам визначити емоційну насиченість вашого контенту, відповідні типи контенту та релевантні ідеї для нього.
Зіставте контент з воронкою
Оберіть формати та теми контенту для кожного етапу шляху клієнта, щоб забезпечити чіткий шлях до конверсії.
- Де клієнт знаходиться на шляху: між стадіями обізнаності та покупки?
- Як би ви охарактеризували контент - як емоційний чи раціональний?
Виходячи з цих двох факторів, організуйте всі наявні фрагменти контенту на контент-матриці. Щоб упорядкувати все, ви можете згрупувати різні типи контенту на матриці.
Наприклад, замість того, щоб згадувати кожну публікацію в блозі окремо, напишіть «12 публікацій в блозі» в квадранті «Обізнаність».
Коли контент є королем,
контент матриця - це коштовний камінь, який допомагає брендам процвітати.
Стратегічно організовуючи контент, ви не лише оптимізуєте свої зусилля, але й гарантуєте, що ваше повідомлення резонує з потрібними людьми в потрібний час.