Тримаємо руку на пульсі і на черзі порція новин та оновлень від Інстаграм
В мережі багато сайтів, де можна опублікувати приклади робіт, пропонуємо 5 найкращих варіантів.
Notion
Сервіс для розробки нотаток, гайдів, електронних книг, баз даних. Його використовують для створення портфоліо дизайнери, розробники, маркетологи.
Інструмент безкоштовний (до певного ліміту), має великий функціонал. Основні переваги:
- Великий набір шаблонів для створення портфоліо.
- Інтуїтивна блочна структура, з інтерфейсом не складно працювати навіть новачкам.
- Багатофункціональний текстовий редактор. Підтримує різноманітні вставки, фрейми, дизайнерські шрифти. Можлива інтеграція з іншими сервісами.
- До портфоліо легко додається обкладинка, що підвищить його візуальну вартість в очах потенційного замовника.
- Можна поділитися посиланням на портфоліо з користувачами, які не зареєстровані в системі, відкривається без проблем.
- Можливість додати до портфоліо слайди, фото, таблиці, відео, код і т.д.
- Внесення змін в готову роботу не потребує її серйозної трансформації.
FlipHTML5
Сервіс для створення інтерактивного портфоліо. Підходить для маркетологів, які працюють з креативами, візуалом, соціальними мережами, відповідаючи за подачу контенту. Сервіс безкоштовний, з великим потенціалом та зрозумілим функціоналом.
Робота з сервісом не вимагає технічних знань. До портфоліо можна додавати посилання, відео, фото, анімацію, таблиці та інше.
Behance
Міжнародна платформа для розміщення портфоліо спеціалістів в області реклами та дизайну. Маркетологи можуть використовувати її для публікації креативів, кейсів в інфографіці, інтерактивного резюме. Додаткова перевага сервісу – велика кількість фахівців з усього світу, можливість залишати коментарі та контакти.
Окрім місця, де можна зібрати кращі приклади своєї роботи, на платформі знайдете однодумців, колег для співпраці, а можливо, і замовників. Є можливість шукати на платформі проекти за категоріями, навіть навчати інших роботі з програмами, якими ви добре володієте.
Це платформа не тільки для пошуку творчих ідей. Її можна використовувати для публікації кейсів, прикладів робіт, інфографіки, інтерактивного резюме. Введіть в рядок пошуку «портфоліо маркетолога», «маркетингові кейси», «контент-план» і побачите, що публікують ваші колеги.
Pinterest – це також можливість вести візуальний блог, ділитися корисними порадами. За вами будуть слідкувати зацікавлені спеціалісти, що з часом переросте в замовлення або взаємовигідну співпрацю.
Власний сайт-портфоліо
Якщо ви прийшли в маркетинг надовго, вам знадобиться сайт-портфоліо, який ви адаптуватимете до різних платформ та соціальних мереж. Перевага такого сайту – він повністю під вашим контролем.
Бувають ситуації, коли платформи змінюють тарифи, політику приватності, правила співпраці і ці зміни не влаштовують. В цьому разі маркетолог змушений покинути сервіс, а разом з ним і напрацьовану аудиторію.
Сайт-портфоліо знижує такий ризик та дозволяє створювати навколо себе комфортне оточення. Правильна оптимізація сайту та детальні кейси будуть приводити вам клієнтів з пошукових систем.
Коли буде набрана достатня аудиторія, можна буде підключити платні консультації та монетизацію сайту через рекламу.
Для стабільного зростання доходів та розвитку власного бренду маркетолог повинен мати ефективне портфоліо та поширювати його в тематичних спільнотах.