Тримаємо руку на пульсі і на черзі порція новин та оновлень від Інстаграм
Універсального методу пошуку клієнтів не існує, але є система, яка збільшить ваші шанси на успіх.
Перш ніж почати співпрацю
Вибирайте нішу з якою вам простіше працювати, та де ви швидко можете отримати результат. При пошуках клієнтів важливо уникати ніш:
• з вузьким геотаргетом (міста до 200 000 осіб), якщо ви новачок в маркетингу та не мали такого досвіду роботи;
• де потрібна ліцензія від замовника на виконання роботи;
• дорогі та ексклюзивні товари;
• дуже висока конкуренція;
• складно пройти модерацію.
Коли у вас буде клієнтська база та з’явиться сарафанне радіо, можна буде розширити сферу діяльності. На перших етапах її створення, будьте конкретні та послідовні.
Як маркетологу знайти клієнтів?
Окрім традиційних відповідей на вакансії та роботи в агенціях, є інші дієві способи пошуку замовлень з чеком вищим за середній та на ваших умовах.
Акселератори стартапів
Акселератори об’єднують амбіційну молодь та підприємців, які готові міняти країну та світ. Спільнота створена для спільної праці над проектами, там сильний нетворкінг та можливість знайти замовлення на своїх умовах. Ось декілька відомих українських акселераторів:
1. Українська асоціація стартапів. Створюють продукти від ідеї до виходу на міжнародні ринки. Платформа має форум та доступ до спікерів.
2. Центр підприємництва та інновацій. Місія проекту – створювати та розвивати підприємницьку культуру в країні.
3. Ukrainian Business Forum. Платформа для конференцій, спільного бізнесу та професійних контактів.
За даними Форбс 2023 року на території країни працюють 1500 стартапів та 7 великих акселераторів.
Маркетплейси
Цей спосіб підійде для маркетологів, які працюють з товарами та інтернет-магазинами. Окрім відомих маркетплейсів (ROZETKA, OLX, АЛЛО, PROM, EPICENTR) працюють:
• PRIVATMARKET;
• SKIDKA;
• SHAFA.
Кожен маркетплейс має свій алгоритм роботи, але об’єднує тисячі підприємців, які можуть стати вашими замовниками.
Співпраця з фахівцями суміжних спеціальностей
Знайомтесь з програмістами, копірайтерами, дизайнерами, вебмайстрами та пропонуйте спільний пошук замовлень. Вони рекомендують вас своїм клієнтам, коли для проекту потрібен маркетолог, а ви - передаєте їм тематичні замовлення.
Це допоможе не тільки знайти більше клієнтів, але й створити власну лояльну спільноту фахівців. Вони знадобиться, якщо в майбутньому захочете заснувати власну диджитал – агенцію.
Пошук замовлень за відсоток від чеку
Це пасивний спосіб пошуку клієнтів, який даватиме стабільний потік замовлень, якщо його правильно організувати. Суть – знайти людей, які будуть робити за вас розсилку за готовим шаблоном, рекомендувати вас колу знайомим, збирати контакти і т.д.
За таку роботу фахівці платять 20% від знайденого людиною замовлення. Ви звільняєте собі час для важливої роботи, а рутину делегуєте.
Дошки оголошень
На території України працює 22 дошки оголошень. Напишіть декілька типів тексту та опублікуйте їх в розділі «Послуги». Це створить ще одне джерело замовлень. Зверніть увагу, що оголошення треба буде оновлювати 1-2 рази на тиждень.
Нетворкінг
Приймайте участь у профільних подіях, знайомтесь з бізнесменами, маркетологами, представниками IT-спільноти. Знайти корисні знайомства можна на конференціях, курсах підвищення кваліфікації та вебінарах. Подумайте, які заходи вам цікаві та виділіть на них час. Якщо відвідуєте конференції, тренінги в офлайні, зробіть собі візитки та пропонуйте обмінятися контактами фахівцям, які вас зацікавили.
Школи віддалених професій
В Україні працюють платформи, які пропонують освоїти професію маркетолога, дизайнера, тестувальника та інші популярні напрямки роботи в Інтернеті.
Ваша ціль – скласти список компаній, які зацікавлять та звернутися до них з пропозицією своїх послуг. Не обов’язково одразу пропонувати себе, як маркетолога. Вам підійде місце лектора, консультанта по маркетингу. Це дозволить привернути увагу, показати себе, як фахівця та виростити довіру у потенційного клієнта.
Холодні контакти
Холодні звернення до бізнесменів, компаній, засновників проектів, з якими цікаво працювати, дають результат. Загальна статистика підтверджує, що зі 100 звернень можна отримати 2-3 реальних замовлення.
Ваша конверсія залежить від декількох факторів:
1. Точність портрету цільової аудиторії. Ви повинні добре розуміти з ким хочете працювати та що пропонуєте клієнтам.
2. Якість пропозиції. Текст звернення повинен показувати потенційному клієнту переваги співпраці з вами.
3. Час звернення. Писати листи та дзвонити краще з понеділка по п’ятницю в робочі години. Листи написані на вихідних залишаються без відповіді тому, що губляться в кількості кореспонденції та відправляються в спам.
4. Навички спілкування. Маркетолог, який вміє вести переговори, знає та розуміє специфіку бізнесу клієнта, має більше шансів отримати проект.
Класикою пошуку замовлень залишаються соціальні мережі, групи в месенджерах та створення власного сайту. Ефективність пошуку проектів підвищиться при правильній підготовці та використанні декількох методів одночасно.