Тримаємо руку на пульсі і на черзі порція новин та оновлень від Інстаграм
Популяризація інфопродуктів
Люди все більше прагнуть навчатися новим навичкам та покращувати власні знання без необхідності відвідувати традиційні навчальні заклади. Тому не дивно, що інфопродукти швидко захопили ринок, адже вони надають можливість швидко та зручно отримати знання та практичні навички.
Звісно, важливою частиною популяризації інфопродуктів стало те, що вони дозволяють експертам та блогерам монетизувати свої знання і досвід. Тож фінансова складова стала дуже важливим ключем.
Попри це, інфопродукти “подарували” нам таке слово як “інфоцигани”.
Інфоциганами називають людей, які продають інфопродукти сумнівної якості, часто обіцяючи швидкі та нереалістичні результати. Вони зосереджені на агресивному маркетингу і створюють видимість успіху, яка не завжди відповідає реальності.
Чому так сталось?
Які методи продажу використовують інфоцигани?
- Інфоцигани часто обіцяють швидке збагачення, легкі заробітки або негайне досягнення успіху. Їхня риторика зазвичай містить вирази типу "зароби мільйон за місяць", "отримай пасивний дохід" або "всього 10 хвилин на день". Якщо людина не дуже вміє вникати в справжність таких обіцянок — вона може потрапити в капкан і отримати “водичку” інвестувавши доволі велику суму коштів
- Люди купують стиль життя, а інфоцигани часто зосереджуються на створенні власного іміджу, який підкреслює багатство та успішність (розкішні авто, будинки, відпочинок на дорогих курортах). Їхній успіх — частина маркетингової стратегії для підвищення довіри аудиторії, але зазвичай відсутній реальний досвід і компетентність
- Люди схильні приймати рішення з різною швидкістю: хтось швидше, комусь потрібен час на подумати. І щоб не втрачати клієнта — інфоцигани використовують агресивні техніки продажу, включаючи заклики до термінових рішень ("лише 24 години!", "лише місць залишилось!"), це маніпуляції страхом втрати можливості або створення штучного дефіциту.
Низька ціна — чи завжди це свідчить про інфоциган?
Насправді не завжди. Існує така точка зору, яка навіть перевірена, що інфоцигани пропонують продукт за зниженою ціною, аби просто заробити хоч щось на тій мінімальній інформації, яку вони надають.
Проте, низька ціна — це не завжди про інфоциганство.
І тут ми хочемо пояснити
Знижка — як один з підходів до продажу інфопродуктів
Декілька років тому, ті, хто дотичний до маркетингу, точно користувався таким методом як супер знижка або спеціально виділена низька ціна на той чи інший продукт. Це не завжди був повноцінний продукт, хтось таким чином робив “прогрів” до основного курсу або більшого продукту.
Мода циклічна. І, як виявилось, підходи до реклами дещо теж. І ось чому
Гортаючи стрічку, останніми днями ми помітили тенденцію на “знижені ціни”. Причому дуже і дуже видимо знижені. Продукт, який нібито мав коштувати 2000-5000 грн — “тільки сьогодні” — 450 грн. І це направду привертає увагу
Від шаблонів до курсу по фотографії. Від консультації до практичних порад по стратегії чи розвитку блогу. Оферів є стільки, що очі просто розбігаються.
І зверніть увагу, що більшість з них пропонують продукти вартістю до 800 грн. Чому так?
Психологічні прийоми в рекламних пропозиціях
Реклама — це не мистецтво. Проте окрім надпису “купи”, для ефективності, маркетологи сьогодні часто адаптують психологічні прийоми, які так чи інакше впливають на вибір покупців. І один з таких — низька ціна, а зокрема — ціна до 1000 грн. На це є декілька причин:
- ціна в 699, 890 чи 990 грн виглядає значно менше, ніж 1000 грн, хоч різниця мінімальна. Такий підхід створює ілюзію більш доступної ціни, що стимулює спонтанні покупки.
- сума до 1000 грн є бар’єрною для багатьох, особливо якщо йдеться про нещодавно випущений курс або про заклик придбати щось дорожче. Потенційний клієнт легше погодиться на цю ціну як на щось "пробне" чи "доступне", ніж на вищу. Тож це типова і доволі працююча тактика для залучення ширшої аудиторії.
- пропозиція до 1000 грн є привабливою для студентів або людей з обмеженим бюджетом. Це дозволяє захопити сегмент, який не міг би дозволити собі курс за повну вартість.
- люди мають тенденцію вважати, що отримують більше цінності, коли купують з хорошою знижкою.
Більше того, якщо написати “отримай…безкоштовно” — воно не завжди буде здаватись настільки потрібним та цінним. І люди можуть думати, що воно абсолютно не буде для них корисне. Тож аби залучити клієнтів до покупки, прийом “знижка -90%” зачасту спрацьовує дуже добре.
Переваги прийому “знижок”
- “продавець” отримує хорошу фінансову винагороду
- “продавець” збирає велику базу клієнтів, на яку потім можна робити ремаркетинг або писати в особисті повідомлення з офером напряму (або через чат боти)
- клієнт за невелику суму отримує продукт і має змогу ознайомитись з демо версією і прийняти остаточне рішення щодо великої покупки
- перекреслена велика цифра і знизу значно нижча ціна виглядає привабливо і такий креатив має більше шансів отримати хороше залучення та віддачу.
Проте, не забувайте, що таких оферів є дуже і дуже багато
Недоліки прийому знижок
- витрати на рекламу. Якщо погано продуманий подальший продаж - ви можете витратити на рекламу значно більше, ніж отримати від продажу
- часті знижки можуть призвести до того, що клієнти почнуть сприймати продукт як менш якісний або такі знижки стануть стандартом, що знижує загальну вартість бренду.
- якщо клієнти звикли купувати товар тільки зі знижками, це може знизити їх готовність платити повну ціну, що ускладнить повернення до стандартних цін.
- це може призвести до цінової війни з конкурентами, що знижує загальну прибутковість ринку.
- знижки можуть стимулювати короткострокові продажі, але не завжди призводять до довготривалого збільшення лояльності клієнтів або повторних покупок.
Тож аби не загубитись на ринку і заявити про себе і свій продукт — варто креативно підійти до створення рекламного оголошення, а також проаналізувавши всі схожі пропозиції, запропонувати щось нове або щось таке, що буде відрізняти вас від ваших конкурентів.
Знижки — це не завжди погано.
І як ми вже описали вище, мають свій ряд переваг. Проте люди з кожним роком все більше думають про інфоциганство і такі різкі та ну дуже привабливі вигоди - ціни можуть повернутись до вас іншою стороною.
Думайте креативно, аналітично та стратегічно. Створіть дійсно якісне і не бійтесь дати більше корисної інформації у вашому “демо” продукті — тоді це буде справді виграшна стратегія, яка приведе вас до успіху.