Нещодавно світ побачив нове кулінарне-тревел шоу, головна героїня якого дружина принца Гаррі — Меган Маркл.
Єлизавето, розкажіть історію створення свого блогу, як ви на це вирішились?
Cвій блог я почала розвивати ще 3 роки тому коли була вагітна донечкою, хоча бажання мала ще задовго до того, просто не мала конкретної теми для того щоб наважитися на це. Тоді я отримала свою першу аудиторію, спілкування, підтримку і надихнулась рухатися далі. Моїм улюбленим хобі раніше було знімати та монтувати відео з наших подорожей з чоловіком, але коли ці відео набирали 20-30 лайків від друзів та знайомих я розуміла, що маю більший потенціал і мій контент може бути цікавий більшій кількості аудиторії. Багато зусиль було вкладено за ці роки у розвиток і вже зараз я бачу класні результати.
Великий ріст мого блогу почався коли ми тільки переїхали в США і я почала знімати щоденні влоги нашої адаптації тут, саме тоді за пів року на мене підписалось 25 тисяч людей в інстаграм і майже 15 тисяч у тіктоку, абсолютно органічно.
Чи підтримала вас родина та близькі?
Коли ми тільки одружились з чоловіком, це був 2017 рік і ера інстаграм блогерів тільки набирала оберти, тоді чоловік ще скептично до цього всього ставився. Коли я будучи вагітною проявила бажання почати вести блог, знімати відео про вагітність, про нашу сімʼю, наш бізнес, випробування з якими ми стикаємось – чоловік мене підтримав, бо напевно бачив наскільки я цим горіла і головне щоб я була щаслива. З тих пір він навіть часто зʼявляється у моїх відео, для нього це зараз більше як щось щоденне і він до цього звик. Зараз я часто можу звернутися до нього за порадою стосовно мого блогу і він завжди мене підтримує і може допомогти, я дуже вдячна йому за це.
Щодо моєї родини, то мої мама, тато, сестра підписані на мій блог і завжди слідкують, підтримують своїми реакціями.

Чи очікували ви що станете популярним блогером? Коли відчули популярність свою та свого блогу)?
Я завжди вірила у свій потенціал і розуміла що в житті все реально маючи бажання і докладаючи до того зусилля. Я не знала, коли і як мої відео почнуть попадати в рекомендації, це був довгий процес, але я просто робила ще і ще, прокачувала свої навички і чекала. «Популярність» це звичайно сильно звучить, але впізнавати на вулицях в Америці мене почали майже з перших тижнів ведення блогу про США, це було дуже приємно і викликало якісь нові емоції у мене. У нас в Сакраменто багато проживає українців, тому звичайно мої відео одразу всі побачили в рекомендаціях. Часто зустрічаю моїх підписників гуляючи на вулиці або у магазинах, це класні моменти.
Поділіться закуліссям створення контенту: де черпаєте натхнення для створення відео, чи прописуєте контент-план, можливо вам хтось допомагає із цим)? Чи можливо ви знаєте секретні «ходи» у Тік Тоці?
Ідей в мене завжди багато, хоч би був час їх всі реалізовувати. В основному всі теми для моїх відео я продумую сама, щось приходить в голову спонтанно і я одразу прописую щоб не забути, щось черпаю з тіктоку, аналізуючи контент інших дівчат, це дуже важливо робити. І така невелика фішечка, якщо ви не знаєте які відео знімати то завжди аналізуйте та знімайте те, що заходить найкраще, тобто збирає багато переглядів та лайків. В моєму випадку я відчула, що формат відео з озвучкою це найкраще, що може бути, бо в них я можу максимально розкритися та познайомити аудиторію з собою.
Стосовно секретів – їх звичайно є багато, я довго вивчала, які саме відео потрапляють в рекомендації і що для цього треба робити. До речі, цим я ділюсь на своїх консультаціях, на яких допомагаю іншим дівчатам почати активний розвиток у соц.мережах.
А чи відразу знайшли «свій» формат відео? Чи аналізували нішу в якій хотіли створювати контент? Чи можливо без цього аналізу «залетіти» в рекомендації та набрати авдиторію?
Я довго прощупувала свій формат, але перші такі влоги свого дня почала знімати незадовго до переїзду в США. До того більше робила різні тематичні відео, які в принципі теж збирали перегляди, але не такі великі. Як я вже сказала:
аналіз – це дуже важливо
На мою думку, без аналізу буде дуже важко так швидко «залетіти», такі випадковості трапляються, але рідко. Я за більш серйозний підхід до діла.
Як народилася рубрика «Кількість днів у США»? Адже це ваша «фішка» за якою впізнають ваші відео)?
Незадовго до переїзду я думала над фішкою, яка може бути в моєму блозі, щоб якось запамʼятатися людям і з першого дня я вирішила спробувати такий формат. Але я не думала, що це викличе такий резонанс у соц.мережах і мене будуть в подальшому навіть асоціювати з цим. Якось коли ми тільки переїхали я скуплялась в українському магазині і дівчинка яка проходила повз побачила мене і сказала трохи з насмішкою «це мій 365 день в США» і пішла собі далі. Але я нормально до цього ставлюсь, викликати реакцію це дуже навіть добре.
Оскільки ваш блог націлений на українців, можливо в майбутньому плануєте переходити на американську авдиторію?
Поки що таких намірів не маю, я дуже рада що в мене саме українська аудиторія. Американська аудиторія зовсім інша, вони дивляться інші відео і цю нішу треба вивчати майже з нуля.

Як ви ставитеся до хейту в соцмережі? Оскільки, ви доволі відкрита у своєму блозі, чи зачіпає вас, коли вам розказують, що ви «не така», щось «не так робите»?
Якщо чесно, позитивно ставлюсь. Частіше всього такі коментарі веселять і зовсім не зачіпають. Почути щось конструктивне з таких коментарів це випадок 1 з 1000, тому взагалі не звертаю увагу. В мене їх не так багато, в основному я отримаю приємні слова та підтримку, часто кажуть, що наша сімʼя надихає і це більш важливо для мене. Люблю свою аудиторію. Але, в будь якому випадку, хейт – це невідʼємна частина, неможливо подобатися всім людям.
Чи виникали у вас труднощі із блогом та контентом, чи можете ними поділитися? Як вирішували ці проблеми?
Як і у всіх в мене буває вигорання, буває втомленість, тим паче коли кожного дня знімаєш багато контенту та ще й рекламні інтеграції, це займає багато мого часу і можна назвати повноцінною роботою. Але це те що я люблю, це цікавий вид діяльності і мені це приносить задоволення, особливо коли я бачу віддачу від людей та певні результати з того, що роблю. Якщо відчуваю, що зовсім немає сил та натхнення, то практикую дні без соц.мереж, зазвичай після цього перезавантажуюсь і з новим запалом повертаюсь у блог.
Єлизавето, а розкажіть про процес співпраці із українськими брендами (особливо товарами), як це відбувається?
Я завжди радію отримувати запити від українських брендів з бажанням співпраці, бо навіть живучи в Америці я всеодно залишаюсь прихильником нашого українського. Товари відправляють зазвичай укрпоштою і доходять вони доволі швидко, за 7-10 днів. Класно, що в сучасному світі є така можливість.
На сам кінець, можливо дасте декілька порад, які допомагали вам на початку створення контенту? Адже можливо хтось також хоче розпочати, але боїться та не знає що робити та куди «бігти».
Головні поради на початку блогу – аналізувати інших блогерів, трендові відео, тренувати надивленність, одразу думати чим твій блог може бути корисним людям. Важливим є заповнити свій профіль і навчитися систематично публікувати якийсь контент, зробити з цього звичку – бути активним в інстаграм (виходити в сторіс, вести діалог зі своєю аудиторію, навіть якщо там 300-500 підписників, пробувати знімати рілс і відточувати свої навички монтажу). Ну а далі тільки систематичність і велике бажання, віра в себе, бо з кожним відео ти будеш наближати себе до тих самих результатів. Не здавайся! Якщо що, то я завжди буду рада допомогти зі всім розібратися і почати, бо це найважче. Дякую за увагу до мого блогу, це дуже цінно! І бажаю всім успіхів!
Інстаграм Єлизавети
Тік Ток сторінка