Назад
Журнал

Як інтегрувати інфлюенсер-маркетинг у свій бізнес?

Інфлюенсер-маркетинг називають простими словами роботою з лідерами думок. Це повноцінний інструмент просування товарів та послуг через блогерів, які мають велику та активну аудиторію в соціальних мережах. Інфлюенсери мають вплив на своїх підписників.

Як інтегрувати інфлюенсер-маркетинг у свій бізнес?
Редакція ANT Media

Редакція ANT Media

Дата
4/10/2024
Тривалість
5 хв

Тому співпраця з такими людьми в рамках спонсорських угод приносить бізнесу неабияку користь.

Інфлюенс-маркетинг за декілька років став індустрією, і його потребує майже кожна ніша. Бізнес обирає лідера думок і продумує стратегію співпраці. Як результат – досягнення кращих результатів!

Проте у багатьох виникає питання, коли саме інфлуенсер-маркетинг є ефективним? Він демонструє свою ефективність у кількох випадках:

• Для запуску нового продукту для підвищення впізнаваності.

• Для підвищення довіри до бренду.

• Для залучення молодшої аудиторії, яка є більш активною в соціальних мережах.

• Для збільшення обсягу продажів.

Крім того, використання цього інструменту дозволяє вирішити й такі питання, як розкриття можливостей товару, виявлення вигоди від купівлі, опрацювання заперечення, підтримання позитивного іміджу бренду.

інфлуенсер

Кому найбільше підходить інфлюенсер-маркетинг?

Інфлюенсер-маркетинг підходить різним типам бізнесу. Зокрема:

Мода і краса

Це одна з найпопулярніших ніш для інфлюенсер-маркетингу. Люди часто звертаються до модних блогерів та б'юті-інфлюенсерів за порадами щодо стилю, трендів або косметики. Візуально привабливий контент, такий як огляди продуктів чи поради з догляду за собою, ідеально підходить для платформ як Інстаграм і TikTok, де люди люблять бачити, як виглядає і діє продукт.

Технології та гаджети

У цій ніші особливо цінують думку експертів та огляди нових продуктів. Інфлюенсери-техноблогери проводять детальні огляди гаджетів, порівнюють різні моделі, що допомагає користувачам зробити обґрунтовані покупки. Техноогляди, поради з використання нових пристроїв, можуть впливати на рішення про покупку.

Фітнес і здоровий спосіб життя

Фітнес-блогери та тренери активно діляться порадами щодо тренувань, харчування та здорового способу життя. Люди часто шукають мотивацію та поради щодо вправ або дієт від тих, кого вважають авторитетами. Це дає брендам спортивного одягу, фітнес-аксесуарів чи харчових добавок можливість просувати свої товари через реальні рекомендації.

Подорожі

Тревел-блогери надихають своїх підписників на нові пригоди, розповідаючи про унікальні місця, готелі або подорожні послуги. Ця ніша ідеально підходить для просування готелів, туристичних послуг, авіакомпаній або навіть аксесуарів для подорожей, таких як валізи чи спорядження.

Діти та батьки

Мамаблогери або батьки-інфлюенсери мають величезний вплив на інших батьків у виборі дитячих товарів, таких як іграшки, одяг, харчування або навіть шкільне приладдя. Ці рекомендації часто приймаються як авторитетні через те, що батьки зазвичай звертаються до таких людей за порадами.

Електронна комерція

Інфлюенсери часто співпрацюють з різними онлайн-магазинами для просування нових товарів або колекцій. Вони можуть створювати контент, в якому демонструють товар у дії, що допомагає потенційним покупцям краще зрозуміти продукт і прийняти рішення про покупку.

Головне для такого типу реклами – правильно підібрати цільову аудиторію для співпраці з лідером думок

блогери україна

Як інтегрувати інфлюенсер маркетинг у свій бізнес?

Щоб вдало інтегрувати інфлюенсер-маркетинг в свій бізнес, потрібно визначити цілі кампанії. Яка мета співпраці з лідером думок: залучення нових клієнтів, підвищення обсягу продажів, збільшення впізнаваності бренду тощо. 

Далі потрібно обрати інфлюенсера чи інфлюенсерів. Вони повинні відповідати цільовій аудиторії та цінностям бренду. Не завжди про успішність лідера думок говорить кількість підписників. Важливо, щоб між ними була хороша та видима взаємодія.

Наступний крок – розробка креативної стратегії контенту. Досвідчений інфлюенсер знає свою аудиторію, та знає, що їй подобається. Варто прислуховуватися до ідей обраного лідера думок, який зможе представити продукт в найкращому світлі.

  • Інфлюенсер має мати аудиторію, яка відповідає вашій цільовій. Не обов’язково співпрацювати з найбільшими блогерами, важливо знайти тих, хто спеціалізується на вашій ніші.
  • Важливим показником є рівень залученості (лайки, коментарі, поширення), а не лише кількість підписників. Інфлюенсери з невеликою, але активною аудиторією можуть бути ефективнішими.
  • Перегляньте профіль інфлюенсера та його контент, щоб переконатися, що він дійсно має вплив на свою аудиторію і не використовує "накрутку".
  • Надайте інфлюенсерам свободу творчості. Вони знають, як краще взаємодіяти з їхньою аудиторією. Дайте загальні вказівки щодо ключових повідомлень, але не обмежуйте їх.
    Формати співпраці можуть бути:
    - огляди продуктів.
    - участь в конкурсах та розіграшах.
    - створення освітнього чи розважального контенту.
    - використання брендованих хештегів або участь у челенджах.

    Не варто обмежуватися одноразовими кампаніями. Постійні співпраці допоможуть побудувати тривале довірливе відношення до вашого бренду серед аудиторії. Постійні згадки про бренд сприятимуть підвищенню його впізнаваності та лояльності.

    Інтеграція інфлюенсер-маркетингу — це процес, який потребує стратегічного підходу.

    Постійний аналіз результатів та коригування стратегії допоможуть досягти максимальних результатів.

    Приклади успішних інтеграцій українських брендів з блогерами

    Міністерство десертів

    Цей бренд не просто купує рекламу в блогерів, а якісно інтегрує їх у свій контент, створюючи цікаві ролики, які привертають увагу, запамʼятовуються та "змушують" людей реагувати з дописом. Такі довготривалі співпраці підіймають загальну впізнаваність та збільшують контент з аудиторією

    блогер

    One by one

    Бренд одягу, який часто залучає інфлуенсерів до співпраці. Часто навіть майже в один і той самий час. Коли є домовленість між блогерами, що вони закидають відео або сторіс з рекламою в назначений час - люди, які підписані на декілька блогерів одночасно можуть таким чином запамʼятати бренд та перейти на сторінку аби щось придбати (особливо, якщо від блогерів є якась спеціальна знижка чи промо код)

    блогери україни

    Сільпо

    Здавалося б, звичайний продуктовий маркет. Проте завдяки добре продуманому інфлуенсер маркетинг (зокрема, де вони розповідають про цінотижикову акцію), цей магазин виділяється серед своїх конкурентів, завжди на слуху не лише офлайн, а й онлайн. Більше того, часто реклама Сільпо у блогерів у нативній формі (наприклад вкінці чи всередині рілс або класно оформлений сторітелінг)

    може зацікавити

    Що таке матриця контенту і коли вона необхідна бренду

    Сьогодні успіх бренду часто залежить від його здатності стабільно надавати якісний та цікавий контент. Але як зробити так, щоб ваша контент-стратегія залишалася цілеспрямованою, відповідала вашим цілям і резонувала з цільовою аудиторією?

    Інстаграм: останні оновлення та тренди 2024

    Тримаємо руку на пульсі і на черзі порція новин та оновлень від Інстаграм

    ТОП-5 платформ для публікації портфоліо маркетолога

    Маркетолога продає портфоліо. Реальні кейси, конкретні цифри (скільки грошей зароблено для замовника), платформа розміщення – три основні елементи робочого портфоліо.