.jpg)
2024 рік став для українських розробників можливістю трошки видихнути та повернутись у більш спокійний ритм — принаймні в порівнянні з попередніми роками.
Ютуб прагне вдосконалити свої контрзаходи для боротьби з підробками ШІ за допомогою нових процесів виявлення, які зможуть сповіщати авторів або їхніх видавців про те, що їхнє обличчя або голос використовується в іншому відео
В епоху штучного інтелекту, «діпфейки» стали серйозною проблемою, оскільки різні артисти та політики вже зображуються комп'ютерними реплікантами.
І зараз YouTube вдосконалює свою систему виявлення фейків на обох фронтах, щоб уникнути спотворення та дезінформації в додатку.
По-перше, Ютуб розробив нову «технологію ідентифікації синтетичного співу», яка дозволить авторам автоматично виявляти і керувати контентом, створеним штучним інтелектом на ютуб, «який імітує їхні співочі голоси».
Технологія використовуватиме зіставлення звуку для виявлення ймовірних підробок і копій, що дасть змогу артистам і видавцям краще керувати будь-якими неправдивими зображеннями їхніх робіт.
Що, безумовно, буде вітатися представниками музичної індустрії. Більшість музичних видавництв вже мають штатні відділи, які займаються пошуком в Інтернеті порушень авторських прав у тій чи іншій формі, і цей новий прогрес дасть їм ще одну зброю в цій боротьбі.
YouTube також розробляє новий інструмент, який зможе виявляти та керувати контентом, створеним штучним інтелектом, із зображенням облич реальних людей. Це дасть людям інструменти виявлення, подібні до музичних видавництв, що дозволить їм боротися з незаконним використанням своїх клієнтів, а політичні партії також звернуть увагу на цю нову опцію.
Дві нові можливості розширять існуючі інструменти захисту авторських прав YouTube, які вже активно використовуються.
Згідно з повідомленням YouTube:
«З 2007 року Content ID забезпечує правовласникам детальний контроль над усіма їхніми каталогами на YouTube, щороку обробляючи мільярди позовів, одночасно генеруючи мільярди нових доходів для художників і творців завдяки повторному використанню їхніх робіт. Ми прагнемо забезпечити такий самий рівень захисту та розширення можливостей в епоху штучного інтелекту».